Co je nového

Do naši fotogalerie přibyly záběry z prvního svatého přijímání, které proběhlo v neděli 20. září v pražských farnostech sv. Klimenta a Nejsvětější Trojice.

Vychází časopis Exarchát č. 89. Lze ho objednat na adrese: Apoštolský exarchát, Haštalské nám. 4, Praha 1, PSČ 110 00, nebo na emailové adrese: exarchat@exarchat.cz. S distribucí dále vypomáhají řeckokatoličtí duchovní správci, síť prodejen Karmelitánského nakladatelství a v Praze i prodejny Galerie Oliva, Paulínky a Pro Ecclesia Catolica.

V sobotu 12. září 2020 přijela skupina řeckokatolických poutníků uctít památku sv. Ludmily na Tetíně, místě její mučednické smrti. Sv. liturgii v kostele sv. Ludmily sloužil mitr. prot. Mgr. Vasyl Slivocký, biskupský vikář pro Ukrajince. Zúčastnil se i mitr. prot. Mons. Milan Hanuš, generální vikář. V závěru bohoslužby promluvil také starosta obce...

V úterý 25. srpna 2020 v pražském kostele P. M. Matky ustavičné pomoci a sv. Kajetána byla slavena sv. liturgie u příležitosti 110. výročí kněžského svěcení bl. Metoděje Dominika Trčky. Svoji primiční mši slavil bl. Dominik Trčka právě v tomto kostele. Hlavním celebrantem byl biskup - apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko, zúčastnili se i další...

U příležitosti 25. výročí kněžství otce Igora Bibka se v sobotu 1. srpna 2020 slavila svatá liturgie v plzeňském kostele sv. Mikuláše za účasti apoštolského exarchy Mons. Ladislava Hučka a dalších kněží apoštolského exarchátu.