V úterý Strastného týdne, 30. března 2021, se v katedrále sv. Klimenta uskutečnilo setkání kněží se svým biskupem u příležitosti svěcení myra. V tento den si otec biskup - apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko připomněl 25. výročí přijetí svátosti kněžství.

V České republice začne 27. března 2021 sčítání lidu, které se naposledy konalo v roce 2011. Biskupové Čech, Moravy a Slezska při této příležitosti vydávají společnou výzvu pro věřící.

V sobotu 13. března 2021 jsme si slavnostní sv. liturgií připomněli 25 let od zřízení Apoštolského exarchátu řeckokatolické církve v ČR. Exarchát byl založen 15. března 1996 bulou „Quo aptius consuleretur“ papeže sv. Jana Pavla II. Bohoslužba proběhla v katedrále sv. Klimenta při respektování všech hygienických opatření. Hlavním celebrantem byl...

Vychází časopis Exarchát č. 92. Lze ho objednat na adrese: Apoštolský exarchát, Haštalské nám. 4, Praha 1, PSČ 110 00, nebo na emailové adrese: exarchat@exarchat.cz. S distribucí dále vypomáhají řeckokatoličtí duchovní správci, síť prodejen Karmelitánského nakladatelství a v Praze i prodejny Galerie Oliva, Paulínky a Pro Ecclesia Catolica.

V souvislosti s vyhlášením nového nouzového stavu od 1. března 2021 zůstávají omezení pro bohoslužby nezměněna, tedy je možné naplnit 10% kapacity kostela k sezení. Platí také zákaz hromadného zpěvu s výjimkou sboru nebo zpěváků na odděleném místě.

To nejdůležitější z událostí uplynulého roku můžete najít v Ročence 2021, která právě vyšla. Je zde mimo jiné k nahlédnutí fotokronika 2019/20 a rozsáhlé ohlédnutí za 25 lety existence Apoštolského exarchátu v ČR. Nechybí ani články k prohloubení poznatků o naší církvi. Vše je doplněno přehledem bohoslužeb a kalendářem dle gregoriánského i...

Vychází časopis Exarchát č. 91. Lze ho objednat na adrese: Apoštolský exarchát, Haštalské nám. 4, Praha 1, PSČ 110 00, nebo na emailové adrese: exarchat@exarchat.cz. S distribucí dále vypomáhají řeckokatoličtí duchovní správci, síť prodejen Karmelitánského nakladatelství a v Praze i prodejny Galerie Oliva, Paulínky a Pro Ecclesia Catolica.

Při respektování vládních nařízení a epidemiologických opatření se uskutečnila 30. prosince 2020 sv. liturgie v pražské katedrále sv. Klimenta. Biskup - apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko udělil během této bohoslužby kněžské svěcení Petru Prinzovi a jáhenské svěcení Peteru Fabiánovi. Fotografie této události jsou k dispozici v naší Fotogalerii...