V dňoch od 12.5.–19.5. sa konala mariánska púť do Medžugorie dvoch farnosti – Slovenska gréckokatolícka farnosť sv. Leopolda v Brne a Řeckokatolická farnost v Ústí nad Labem.

V sobotu 25. května 2024 přijalo více než 50 dětí z řeckokatolické farnosti sv. Klimenta poprvé eucharistii. Sv. liturgii sloužil generální vikář Apoštolského exarchátu mitr. prot. o. Vasyl Slivocký a na konci bohoslužby předal dětem dekrety na památku významného dne.

Ve středu 8. května bylo zveřejněno rozhodnutí Svatého otce Františka o jmenování nového sídelního biskupa pro Mukačevskou řeckokatolickou eparchii se sídlem v Užhorodě. Stal se jím otec Teodor Matsapula, I.V.E, člen řeholního Institutu vtěleného Slova.

Dne 10. dubna 2024 uspořádal chargé d'affaires a.i. Ukrajiny v České republice Vitalij Usatyj schůzku se zástupci náboženských denominací v ČR s cílem podpořit dialog a upozornit na raketové útoky na ukrajinskou občanskou infrastrukturu. Účelem této schůzky byla výměna názorů a zkušeností a odsouzení zločinů páchané Ruskem na území Ukrajiny.

V úterý 26. března 2024 proběhlo v pražské katedrále sv. Klimenta svěcení myra. Kněží z Apoštolského exarchátu řeckokatolické církve v ČR slavili společně s biskupem-apoštolským exarchou Mons. Ladislavem Hučkem archijerejskou sv. liturgii a do svých farností si odvezli posvěcené myro potřebné k udílení svátostí.