Svatý otec František jmenoval nového pomocného biskupa Bratislavské eparchie. Stal se jím vladyka Milan Lach SJ, dosavadní sídelní biskup Eparchie Parma pro Rutény (USA). Bylo mu přiděleno titulární sídlo Ostracine. Informovala o tom Apoštolská nunciatura na Slovensku.

Přinášíme ohlédnutí v obrazech za vánočními bohoslužbami ze svátků Narození Páně, Sobor Přesvaté Bohorodičky a Zjevení Páně, jak je zachytili fotografové v Praze a Plzni. Kompletní soubor fotek z těchto akcí najdete v naší Fotogalerii.

Dnes 31. prosince v 9.34 hodin zemřel ve věku 95 let v klášteře Mater Ecclesiae ve Vatikánu emeritní papež Benedikt XVI. „Se zármutkem vám oznamuji, že emeritní papež Benedikt XVI. zemřel dnes v 9.34 v klášteře Mater Ecclesiae ve Vatikánu. Další informace budou poskytnuty co nejdříve,“ uvedl vatikánský mluvčí Mattieo Burini v písemném prohlášení.

Vychází časopis Exarchát č. 102. Lze ho objednat na adrese: Apoštolský exarchát, Haštalské nám. 4, Praha 1, PSČ 110 00, nebo na emailové adrese: exarchat@exarchat.cz. S distribucí dále vypomáhají řeckokatoličtí duchovní správci, síť prodejen Karmelitánského nakladatelství a v Praze i prodejny Galerie Oliva, Paulínky a Pro Ecclesia Catolica.

Věřící a kněží Apoštolského exarchátu řeckokatolické církve v ČR si v těchto dnech připomínají desáté výročí úmrtí prvního biskupa AE, Mons. Ivana Ljavince (+ 9. 12. 2012). Přinášíme malou fotogalerii ze zádušní sv. liturgie v pražské katedrále sv. Klimenta, kterou sloužil biskup-apoštolský exarcha Mons. Ladislav Hučko. Zúčastnil se i generální...

V pátek 9. prosince 2022 uplyne deset let od úmrtí prvního biskupa-apoštolského exarchy Apoštolského exarchátu řeckokatolické církve v ČR Mons. Ivana Ljavince. Kněží Exarchátu s vladykou Mons. Ladislavem Hučkem si připomenou toto výročí ve čtvrtek 8. prosince v 10.30 hod. při zádušní sv. liturgii v pražské katedrále sv. Klimenta.