Co je nového

V neděli 30. 6. 2019 proběhla řeckokatolická poutní bohoslužba ke cti sv. Prokopa Sázavského v kapitulním chrámě Všech svatých na Hradě Pražském. Při této příležitosti zazněl moleben ke cti světce. Poté biskup Mons. Ladislav Hučko celebroval liturgii sv. Jana Zlatoústého.

V sobotu 22. června 2019 se uskutečnila mariánská pouť Řeckokatolické církve v ČR na Svatou Horu u Příbrami. Fotografie z této události najdete na odkazech:

Dne 24.5. navštívil apoštolský exarchát jeho blaženost Youssef I Absi, SMSP, patriarcha Melchitské řeckokatolické církve Antiochie a celého Východu. Otec biskup Ladislav jej srdečně přijal a poreferoval mu o situaci naší komunity a patriarcha hovořil o situaci v Sýrii a na Blízkém Východě. Biskup Ladislav jej ujistil o našich modlitbách za mír v...

Ve dnech 10.-15. června se v Rožmitále pod Třemšínem uskutečnily exercicie našich duchovních. Povzbudit přijel také otec biskup Ladislav, který sloužil archijerejskou sv. liturgii v kostele sv. Jana Nepomuckého. Exercitátorem byl P. Petr Beneš, CSsR (po pravici otce biskupa).