AUDIO-VIDEO

„Řeckokatolický Proglas“

Členové Tiskového oddělení Apoštolského exarchátu ve spolupráci s rádiem Proglas připravili cyklus pořadů o řeckokatolické církvi, jejích důrazech a zvláštnostech. Jednotlivé pořady jsou k dispozici v audioarchivu rádia Proglas. Pořadem „Všimli jsme si", v jehož rámci je řeckokatolický program vysílán, provází Marie Blažková, Tomáš F. Král a Jan Klobušický. 


Řeckokatolíci na Youtube

Řeckokatolická církev v ČR

Reckokatolici 

Krátký dokumentární film o Řeckokatolické církvi v ČR naznačuje v délce 7,5 minuty dějiny a současnost Řeckokatolické církve na území ČR, ale i její charitativní a publikační činnost. Na natáčení se podílely řeckokatolické farnosti u sv. Klimenta a Nejsvětější Trojice v Praze a řeckokatolická farnost v Českých Budějovicích. Zpěvem obohatil film mužský byzantský sbor Nejsvětější Trojice. Film vznikl za podpory Ministerstva kultury ČR a ADV studia.


Gréckokatolícky magazín (193)

LOGOS TV 

– Pražský apoštolský exarchát Gréckokatolíckej cirkvi v Českej republike navštívil kardinál Leonardo Sandri. Prefekt Kongregácie pre východné cirkvi z Ríma počas trojdňovej návštevy povzbudil kňazov apoštolského exarchátu a absolvoval aj krátku prehliadku Prahy.

– Ako prejav vďaky za ich nezištnú a obetavú službu pre Gréckokatolícku cirkev odovzdal prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak pamätnú medailu jubilejného roka takmer 70-tke laických veriacich.


Řeckokatolíci na Českém rozhlasu