Nová omezení vlády od 14. října ohledně bohoslužeb a náboženských akcí

14.10.2020

Na základě usnesení Vlády ČR jsou platná s účinností od 14. 10. 2020 nová opatření, která se týkají i bohoslužeb a náboženských akcí. Níže přinášíme rekapitulaci současného a nového stavu:

  • vnitřní i venkovní akce jsou omezeny do 6 osob - explicitně se týká i bohoslužeb a dalších náboženských akcí
  • tento zákaz se nevztahuje na svatby a pohřby, ty jsou omezeny až od pondělí 19. 10. na počet 30 osob

Prosíme věřící, aby ohledně dalších informací sledovali pokyny místního ordináře a administrátora farnosti. Na výzvu Stálé rady České biskupské konference všechny zveme, aby se připojili k modlitbě růžence za ukončení pandemie COVID-19, za zdravotnický personál, všechny nemocné, opuštěné a seniory, aby v těchto obtížných časech nalezli útěchu. 

Fyzickou neúčast na bohoslužbách, od které jsme k daným okolnostem dispenzováni, můžeme v této době nahradit sledováním živých přenosů bohoslužeb např.:

LOGOS TV
https://www.logos.tv/zive-prenosy 

nebo

www.tvlux.sk

ЖИВЕ ТВ - Трансляції Богослужінь УГКЦ - https://zhyve.tv/

www.ugcc.org.ua

Канал ЖИВЕ ТВ на YouTube - https://www.youtube.com/channel/UCsr-R-8PMxZv9Ckbgmyb3Bw

РАДІО ВОСКРЕСІННЯ - радіо УГКЦ - https://www.facebook.com/radio.voskresinna/

v TV Noe, ČT2, na dalších online kanálech či z Rádia Proglas.

Z pražské Řeckokatolické farnosti u katedrály sv. Klimenta bude online přenos bohoslužeb přes Facebook: o. Vasyl Slivocký - https://www.facebook.com/vasyl.slivocky?__tn__=%2Cd-]-h-R&eid=ARBcWlBSccI1qnrgKsugh8gWMYYp_yY63DHIuDMJhJNgz42IlqaY0EtpUbjOfv0L_DoX5_4ijLWWmtZv

__________________________

Ostatní farnosti Apoštolského exarchátu info viz Kontakty.

Chrámy budou dle místních okolností otevřené. Za dodržení hygienických opatření pokračuje služba zpovědníků i podávání sv. přijímání jednotlivcům. Samozřejmě všem doporučujeme modlitbu v rodině či s blízkými a četbu a rozjímání nad Písmem svatým.